Tizen TV ile Benzersiz Teknoloji Deneyimi

Tizen TV, Samsung tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi dünyada az sayıda televizyon markası tarafından kullanılır. Bu önemli markalardan biri de Sunny ve Axen’dir! Tizen işletim sistemi, TV’nin kullanımını daha kolay ve sezgisel hale  getirirken birçok benzersiz teknoloji de sunar. Üstelik modern arayüz, yenilikçi tasarım ve zengin içeriklerle birinci sınıf kullanıcı deneyimini yaşamanıza yardımcı olur.  Ayrıca Tizen  işletim sistemli televizyon modelleri ile tamamı orijinal ve lisanslı uygulamaları kullanabilirsiniz. 4 çekirdekli işlemci hızı ve sesli komut özellikleriyle son teknoloji televizyon keyfini Tizen ile yaşayın!

Tizen OS Televizyonların Özellikleri

Tizen işletim sistemi, kullanıcıların akıllı televizyonlarında daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlar. İşte Tizen Televizyonların özellikleri:

 • Akıllı İşlevsellik: Tizen televizyon, akıllı işlevsellik sağlar ve akıllı ev cihazlarına bağlanabilir. Böylece kullanıcılar, akıllı telefonlarından veya tabletlerinden televizyonlarını kontrol edebilirler.
 • Kullanıcı Dostu Arayüz: Kullanıcı dostu bir arayüz sunan Tizen işletim sistemli televizyon modelleri  kullanıcıların kolayca televizyonlarında gezinmelerine olanak tanır.
 • Uygulama Mağazası: Kullanıcılara uygulama mağazası aracılığıyla farklı uygulamaları indirme ve kullanma imkanı verir. Tizen OS TV; Netflix, Amazon Prime, YouTube ve Spotify gibi popüler uygulamalara erişim imkanı sağlar.
 • Sesli Komut: Tizen OS TV, sesli komut özelliği ile de çalışabilir ve kullanıcılar sesli komutları kullanarak televizyonlarını kontrol edebilirler.
 • Oyun Modu: Tizen TV, oyun modu özelliği ile gelir ve kullanıcılar oyun oynarken daha iyi bir deneyim yaşayabilirler.
 • Düşük Gecikme Süresi: Tizen işletim sistemi düşük gecikme süresi sayesinde daha hızlı tepki süreleri sunar. Ve kullanıcılar için daha akıcı bir deneyim sağlar.
 • Güncellemeler: Tizen işletim sistemli TV, sürekli güncellenir ve yeni özellikler eklenir. Bu sayede kullanıcılar, televizyonlarını güncel tutarak daha iyi bir deneyim yaşayabilirler.

Akıllı işlevsellik, kullanıcı dostu ara yüz ve uygulama mağazası ile sesli komut özelliği, oyun modu, düşük gecikme süresi ve güncelleme özellikleri, Tizen’ın en önemli özellikleri arasında yer alır.

Smart TV Deneyimi Nasıl Değişir?

Tizen OS TV kullanarak Smart TV deneyimi, birçok yönden değişir ve geliştirilir. O halde gelin Tizen ile Smart TV deneyiminin nasıl değiştiğine dair örneklere beraber göz atalım:

 • Daha Kolay ve Hızlı Gezinme: Tizen işletim sistemi, kullanıcılar için daha kolay ve hızlı bir gezinme imkanı sunar. Kullanıcılar, televizyonlarında gezinirken daha hızlı tepkiler alır ve daha kolay bir şekilde istedikleri içeriğe ulaşır.
 • Uygulama Mağazası: Bu işletim sistemine sahip televizyonlar, Samsung uygulama marketini kullanır. Kullanıcılar, Netflix, YouTube, Amazon Prime ve Disney Plus gibi tüm popüler uygulamaları televizyonlarına indirebilirler. Bu, kullanıcılara daha fazla içerik ve eğlence imkanı sağlıyor.
 • Sesli Kontrol: Kullanıcılar, sesli komutları kullanarak televizyonlarını kontrol edebilirler. Bu özellik, daha kolay ve rahat bir deneyim sağlar.
 • Oyun Modu: Tizen işletim sistemine sahip televizyonların sunduğu oyun modu sayesinde kullanıcılar oyun oynarken daha akıcı bir deneyim yaşayabilirler. Oyunlar daha hızlı ve daha az gecikme ile çalışıyor.
 • Düzenli Güncellemeler: Düzenli güncellemeler ile televizyonunuza daima yeni özellikler eklenir. Bu sayede kullanıcıların televizyonlarını güncel tutmalarını sağlar ve daha iyi bir deneyim yaşamalarına olanak tanır.

Tizen OS ile Smart televizyon deneyimi, daha kolay ve hızlı bir gezinme, daha fazla içerik ve eğlence imkanı, sesli kontrol, oyun modu ve düzenli güncellemeler gibi özellikler sayesinde değişir ve geliştirilir. Bu özellikler, televizyonunuzda daha iyi bir deneyim yaşamanıza yardımcı olur.

Platformlara Tizen İşletim Sistemli TV’den Nasıl Erişebilirim?

Kullanıcıların popüler video platformlarına kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan Tizen OS TV,  bu platformlarda daha iyi bir deneyim yaşamalarına da yardımcı olur. İşte bu platformlara erişmek için bazı adımlar:

 • İlk olarak televizyonunuzu açın ve ana menüye girin.
 • Menüde “Uygulama Mağazası” seçeneğini bulun ve seçin.
 • Uygulama mağazasında; Netflix, YouTube, Amazon Prime gibi popüler uygulamaları arayın ve bulduğunuz uygulamayı seçin.
 • Uygulamayı seçtikten sonra, yükleyin ve açın.
 • Açtığınız uygulamada, üyelik bilgilerinizi girin veya hesap oluşturun.
 • Tebrikler! Uygulama indi. Hemen kullanmaya başlayın.

Bunun yanı sıra, Tizen OS TV’nin akıllı özellikleri sayesinde, Netflix veya YouTube gibi platformlara erişmek için doğrudan televizyonunuzun ana ekranında bulunan “Netflix” veya “YouTube” gibi kısa yolları kullanabilirsiniz.

YUKARI KAYDIR