ROBOT SÜPÜRGELER

Robot süpürge son dönemlerin en gözde elektronik ev aletlerinden biridir. Kendi kendine şarj olabilen, evde olmasanız dahi kontrol edilebilen, evin haritasını çıkararak köşe bucak temizlik yapan otomatik süpürge robotu modelleri hızla her evde yer almaya başladı.
Evin süpürülüp silinmesi en çok zaman kaybettiren ve en yorucu ev işlerinden biridir. Dökülen saçlar, evcil hayvan tüyleri ve toz gibi pek çok unsur evin kolayca kirlenmesine neden olur. Ancak özellikle çalışan kişilerin evi her gün süpürmek için vakti yoktur.
İnsan hayatını kolaylaştırmak üzere her geçen gün ilerleyen teknoloji, ev temizliği konusunda da akıllı süpürgelerle gönüllere taht kurdu.
Bakalım Robot süpürge ne kadar? Özellikleri, modelleri ve çalışma prensibine dair her şey…

Devamını Oku

Robot Süpürge Özellikleri

Otomatik süpürge robot, robot süpürge makinesi ya da ev robotu süpürge gibi isimlerle de bilinen akıllı robot modelleri özellikler bakımından da farklılık gösterir.
Otonom süpürge özellikleri; Uzaktan kontrol, engel aşma, sessiz çalışma, silme ve süpürme modu, haritalama, kendi kendine şarj olma ve hatta kendi kendini temizleme (çöp boşaltma) şeklinde sıralanabilir.

Akıllı Kontrol:

Akıllı süpürge modellerinin pek çoğu akıllı kontrol özelliğine sahiptir. Akıllı telefonlara indirilen uygulama aracılığı ile süpürgenizi uzaktan da kontrol edebilir, evde değilken bile süpürmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı kontrol ayrıca süpürgeniz için özel alanlar belirlemenizi de sağlar. Temizlemek istediğiniz alanı konumlandırarak süpürgenin yalnızca bu alanı temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Engel Aşma:

Akıllı süpürgelerin en önemli özelliklerinden biri engel aşmadır. Halı, fayans, laminant gibi pek çok yüzeyde gezinen süpürgenin bu yüzeyleri ayırt etmesi, emiş gücünü buna göre ayarlayabilmesi en verimli özelliklerden biridir. Ancak elbette bunu yapabilmesi için ilk olarak engelleri aşabilmesi, halıya çıkabilmesi veya kapı eşiklerinden geçebilmesi gerekir.
Engel aşma özelliği sayesinde akıllı robot süpürge modelleri yaklaşık 3 cm’ye kadar engel aşabiliyor. Bu da demek oluyor ki süpürgeniz rahatlıkla halılarınızın üzerine çıkabilir, inebilir ve kapı eşiklerinden geçerek tüm odaları temizleyebilir.
Eğer engel süpürgenin aşamayacağı büyüklükteyse etrafında dönerek temizliğine devam eder.

Temizlik Modu:

Akıllı robotlar süpürme veya hem süpürme hem de silme modlarında tasarlanıyor. Temizliğe daha az vakit ayırmak için süpürme ve silme özelliğine sahip akıllı süpürge modellerini seçebilirsiniz.

LDS Navigasyon:

Laser LDS haritalama olarak da bilinen bu özellik bir nevi süpürgenin gözüdür. Etraftaki cisimleri algılar, hem haritalandırma işlemini yapar hem de robotun etrafındaki cisimlere çarpmasını engeller.

Sesli Bilgilendirme:

“Şimdi Süpürmeye Başlıyorum” “Temizlik Bitti” ne güzel cümleler değil mi? Neyse ki süpürge robotunuz varsa bu cümleleri kuran o! Siz ise temizlik esnasında kahvenizi içebilirsiniz.

Bazı süpürge modelleri sesli komut ve sesli bilgilendirme özelliklerine sahiptir.

Emiş Gücü:

Emiş gücü yani süpürme performansı akıllı süpürge alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Piyasada 2000, 2700, 3000 Pa ve hatta üstü emiş gücüne sahip akıllı robot seçenekleri bulunuyor.

Pascal birimi ile ölçülen Pa değeri, süpürgenin tozları ne kadar basınçla hazneye çektiğini ifade etmek için kullanılır. Pa değeri artıkça süpürgenin emiş gücü de artar.

Akıllı Şarj:

Akıllı süpürgeler zaten başlı başına hayatı kolaylaştırırken, bir de kendi kendilerine şarj olma özellikleri eklenince onlara olan ilgi ve sevgi kat kat arttı. Pek çok model de şarj %15-20 civarına geldiğinde süpürge istasyona geri dönerek kendi kendine şarj olmaya başlıyor. Şarjı dolduğunda ise temizliğe kaldığı yerden devam ediyor.

Robot Süpürge Modelleri

Yuvarlak şekilde tasarlanan akıllı süpürgelerin ebatları evin içinde dolaşmaya ve neredeyse tüm alanlara girmeye oldukça uygudur. Akıllı robot modelleri ergonomik tasarımları sayesinde koltuk, dolap ve yatak altı gibi alanları kolaylıkla süpürebilirler. En fazla 10 cm uzunluğa sahip boyları ile bu alanlara kolayca girebilirler.
Ayrıca masa, sandalye, koltuk ayakları gibi erişimi zor olan yerlerin bile etrafında dönerek kolayca temizleyebilirler.
Robot süpürge fiyat performans olarak bakıldığında en karlı, en işe yarar ürünlerin başında gelir.
Elektronik süpürge robot;

  • Vakit kazandırır,
  • Ev temizliğine daha az enerji harcamanızı sağlar,
  • Temizlik esnasında yaşanan bel, boyun ve sırt ağrılarının önüne geçer,

Böylece akıllı süpürgeniz çalışırken kendinize ayırabileceğiniz daha çok vaktiniz olur. Üstelik uzaktan kontrol edilebilmesi evde olmasanız dahi evin temizlenmesini sağlar.

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Akıllı robot modelleri 2000-4000 arasında değişen emiş gücüne sahiptir. Pa ile ifade edilen emiş gücü artıkça süpürgenin çekim kalitesi de artar. Halı, parke, fayans gibi tüm yüzeylerde dolaşabilen süpürgeler; yan fırçalar sayesinde etraftaki kirleri kendisine doğru çekerek toz, kırıntı, saç, tüy gibi çeşitli çöp ve kirleri vakumlayarak çeker. Süpürgeye eklenen sensörler hem etrafındaki nesneleri algılamasını sağlar hem de yere dökülen herhangi bir çöpü görmesini saplar.
Silme ve hem süpürme hem de silme modları olan farklı akıllı robot süpürge modelleri bulunuyor. Bütçe ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilerseniz yalnızca süpürme dilerseniz de silme ve süpürme işlemini aynı anda yapan modelleri tercih edebilirsiniz.

Akıllı Süpürge Kurulumu

Süpürge kurulumu için ilk yapmanı gereken internet bağlantısını sağlamak, telefonunuza süpürgeyi kontrol edebileceğiniz uygulamayı indirmek, süpürgenin evi haritalandırmasını sağlamak ve komutları takip etmektir. Akıllı süpürgelerin marka ve modellerine göre uzaktan kontrol edilmesini sağlayan farklı uygulamaları vardır. Akıllı telefonlara indirilen bu uygulamalarla süpürgeler kolayca kontrol edilebilir.
Süpürge ilk kurulumda evin haritasını çıkarır ve sonrasında bu haritayı kullanmaya devam eder. Telefon aracılığı ile odalara isim verebilir, süpürgenin istediğiniz alanı temizlemesi için alanı kısıtlayabilir ve siz evde olmasanız dahi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Piyasada farklı markaların çok sayıda akıllı robot çeşitleri bulunuyor. Doğru kararı verebilmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz en önemli konu.
Emiş gücü, toz haznesi, su haznesi, pil ömrü, fırça sayısı ve özellikleri gibi pek çok detay akıllı süpürge modellerinin performansını belirler. Teknolojik özelliklerinin yanında şık tasarımlarıyla farklı renk seçenekleri de bulunur.
İlk ve en önemli konu evinizin büyüklüğüdür. Süpüreniz baz-şarj istasyonundan ne kadar uzaklaşabilir? Etki alanı nedir? En uzaktaki odanızda internet bağlantısı devam edebilecek mi? Bu detaylara göre süpürgenizin etki alanının ne kadar olması gerektiğine karar verebilirsiniz.
Eğer evcil hayvanınız varsa, süpürgenin evcil hayvan tüyleri konusunda performansı nasıl? Bunu da mutlaka değerlendirmelisiniz. Ayrıca;

  • Süpürgenin haritalama özelliği var mı?
  • Batarya kapasitesi ne kadar? Şarjı bittiğinde kendi kendine şarj istasyonuna dönüp, şarj olabiliyor mu?
  • Enerji kullanım miktarı ne?
  • Hazne dolduğunda kendi kendine boşaltım yapabiliyor mu?
  • Silme ve süpürme bir arada bir ürün istiyorsanız su haznesi ne kadar?
  • Halı, parke ya da fayans gibi farklı zeminlerde ürünün performansı nasıl?

Robot süpürge tavsiye arayışındaysanız, bu maddelerin her birini ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre değerlendirerek, evinize en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Akıllı Robot Süpürge Fiyatları

Akıllı süpürgelerin hızla hayatımıza girmesi sonucu teknolojisi kadar fiyatları da merak konusu oldu. En ucuz robot süpürge? Robot elektrikli süpürge fiyatları en çok sorulan sorular arasında yer aldı.
Piyasada her bütçeye uygun akıllı robot modeli bulunuyor. Çekim gücü, pil ömrü, toz ve su kapasitesi, fırça ve lazer özellikleri gibi kullanılan her detay fiyat konusunda da belirleyici oluyor. Robot süpürge en iyisi hangisi sorusu için net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü önemli olan evinizin şekli, ihtiyaç ve beklentilerinizdir. En iyi süpürge robotunu bulabilmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeli ve bu ihtiyaçlara uygun ürünlerin fiyatlarını kıyaslamalısınız.

En iyi robot süpürge hangisi hala karar veremediyseniz; Sunny Elektrikli Ev Aletleri kategorimizde her bütçe ve ihtiyaca uygun çeşitli Sunny robot süpürge modelleri bulunuyor. Kategoriyi ziyaret ederek tüm ürünleri, fiyat ve yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun akıllı robot süpürge modellerimizi hemen inceleyin!

SUNNY Hero Power + Robot Süpürge

SUNNY Hero Power Robot Süpürge

SUNNY Hero Pro Robot Süpürge

SUNNY Hero Robot Süpürge

VIOMI Alpha 2 Pro Akıllı Robot Süpürge

VIOMI V2 Pro Robot Süpürge

VIOMI V5 Akıllı Robot Süpürge

VIOMI V5 Pro Akıllı Robot Süpürge

9 Sonuç gösteriliyor