KARIŞTIRICI VE DOĞRAYICI

Karıştırıcı ve doğrayıcı modelleri mutfakta en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alır. Hem yemek hem de içecek hazırlarken kullanılabilen; mikser, rondo ve blender setleri karıştırma, çırpma, parçalama ve hatta yoğurma işlemlerini kolaylaştırarak zaman kazanmamızı sağlar.

Devamını Oku

Mikser

Çırpıcı ismiyle de bilinen mikser modelleri neredeyse 1900’lü yıllardan bu yana en büyük mutfak yardımcılarından biri. Keklerden böreklere, içeceklerden çorbalara kadar ihtiyaç duyulan her yemekte ideal karışımı sağlayan mikser modelleri günden güne teknolojisini yenileyerek, değişiyor. Bugün pek çok çırpıcı mikser aynı zamanda yoğurma fonksiyonu ile hamur mikseri olarak da kullanılabiliyor.

Mikser Nasıl Çalışır?

Mikser çeşitleri dönme hareketini sağlayan elektrikli aksam ve çırpma tellerinden oluşur. Çırpma telleri çıkarılarak kolayca temizlenebilir ve yeniden takılabilir.

Mikser Fiyatları

Mikser fiyatları marka, model, renk, motor hacmi gibi pek çok etkene göre değişiklik gösterir. Karıştırıcı ve doğrayıcı kategorisindeki ürünün kalitesi artıkça doğal olarak fiyatı da artar.
Sunny mikser fiyatları, modelleri ve teknik özelliklerini incelemek için tıklayın!

Rondo

Karıştırıcı ve doğrayıcı kategorisinin gözde doğrayıcısı rondo; kıyma, parçalama ve doğrama işlemlerini yapan elektrikli ev aletleri arasında yer alır. Mutfakların gözde yardımcılarından rondo modelleri ekmek veya soğan gibi yumuşak malzemelerden kuruyemiş veya buz gibi sert malzemelere kadar pek çok ürünü güçlü bıçakları sayesinde parçalayarak kullanıma hazır hale getirir.
Küçük ev aletleri listesinde ve neredeyse her evde yer alan rondolar oldukça pratik ve kullanışlıdır. Genellikle doğrayıcı bir kap haznesi, dönen bıçaklar ve makineyi çalıştırmaya yarayan üst gövde olmak üzere 3 parçadan oluşan rondo modellerinde doğrayıcı kabın hacmi, bıçakların keskinliği ve maksimum doğrayıcı güç marka ve modele göre farklılık gösterebilir.
Ergonomik tasarımları sayesinde mutfakta fazla yer kaplamayan rondo modelleri pratikliği ile yemek yapmayı sevenlerin en büyük mutfak yardımcılarından biridir.

Rondo Nasıl Çalışır?

Birkaç parçadan oluşan rondoların çalışması için öncelikle parçaları birleştirmek gerekir. İlk olarak doğrayıcı kabın içine döner bıçakları yerleştirmeli doğranacak ürünleri kaba koyup ardından elektrikli üst kısmı kapatmalısınız. Ürünü çalıştırdıktan sonra bıçaklar, rondo içerisine konan malzemeleri küçük parçalara ayıracaktır.
Ancak rondonun gücünü, bıçakların kalitesini ve kap hacmini mutlaka hesaba katmalısınız. Bazı modeller fındık ya da buz gibi sert maddeleri çekmek için uygun olmayabilir.

Rondo Fiyatları

Mutfağınız için şık tasarıma sahip, ergonomik ve güçlü bir rondo arıyorsanız Sunny rondo modellerini hemen inceleyin!

El Blenderi

Karıştırıcı ve doğrayıcı kategorisindeki pratik mutfak yardımcıların biri de el blenderidir. Çubuk blender ya da el blender isimleri ile anılan ürün çorbaları çekmek için, haşlanmış ürünleri püre haline getirmek için oldukça idealdir.

El Blenderi Nasıl Kullanılır?

Çırpma kabı olmayan, çubuk şeklinde tasarlanan el blenderi modellerinde çırpıcı uç ve sitemi çalıştıran elektronik kısım ayrılarak hem kolayca temizlenebiliyor hem de portatif bir saklama imkânı sunuyor.

El Blenderi Fiyatları

Sunny Viyolin El Blenderi ve Sunny Melodi El Blenderi modellerini hemen inceleyerek, ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Multi ve Mega Blender Seti

Karıştırıcı ve doğrayıcı aletleri ayrı ayrı almak yerine tek bir üründe hepsini istiyorsanız setler biçilmiş kaftan. Küçük ev aletleri seti olan multi ve mega blender setleri rondo, mikser ve el blenderı modellerinin hepsini tek bir üründe toplar. Çırpıcı, doğrayıcı ve yoğurma aparatları olan çoklu setler mutfak robotu seti ya da blender seti olarak da bilinir.
Doğrama haznesi, çırpıcı ve doğrayıcı başlıklar, ölçü kabı, dilimleme ve rendeleme bıçakları bulunan blender seti modelleri ile yoğurma, çırpma, rendeleme, parçalama gibi işlemlerin tamamını yapabilir; salata, çorba, yemek ve tatlı yapımında blender setlerini kullanabilirsiniz.

Blender Seti Nasıl Kullanılır?

Blender setleri oldukça fonksiyoneldir. Üst kısım çıkarılır ve çubuk uç takılarak el blenderi olarak kullanılabilir. Doğrayıcı kap içerisine istediğiniz işleme göre bıçak ya da çırpıcı teller yerleştirilerek kullanılabilir. Böylece dilerseniz meyve veya sebzeleri doğrar, dilerseniz kek çırpar dilerseniz de hamur yoğurabilirsiniz.
Mutfakta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm parçaları sunan SUNNY Opera Multi Blender Set, SUNNY Viyolin Multi Blender Set ve Sunny Melodi Mega Blender Seti inceleyerek çırpma, doğrama ve yoğurma ihtiyaçlarının tümüne tek bir ürünle çözüm bulabilirsiniz.

10 Sonuç gösteriliyor