Elektrikli Süpürge Modelleri ve Fiyatları

Elektrikli süpürge icat edildiği 1900’lü yıllardan bu yana temizliğin en büyük yardımcısı. Yalnızca evlerde değil; ofis veya arabalarda dahi kullanılabilen süpürgeler aklınıza gelebilecek her alandaki toz, kırıntı gibi tortuları çekerek haznesine hapseder ve temizler.

Vakum sistemiyle çalışan süpürgeler fonksiyonel yapılarıyla yalnızca yerdeki yüzeyleri değil; örümcek ağı vs. oluşabilen, tozlanan; duvar, tavan, kapı araları, dolap üstleri gibi pek çok alanı temizlemek için rahatlıkla kullanılır.

Devamını Oku

Elektrik Süpürgesi Modelleri

Farklı ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanmış onlarca farklı elektrikli süpürge modeli bulunuyor. Ev gibi kapalı alanlar için şarjlı, yatay veya dikey modellerin yanında son dönemlerde oldukça rağbet gören akıllı robot süpürge modelleri piyasaya sürüldü. Bunun yanında iş yerleri ve hatta sokakları süpürmek için bile özel tasarımlı, daha büyük elektik süpürgesi modelleri tasarlanıyor.

Toz torbalı süpürge:

Toz torbalı süpürge belki de en uzun zamandır kullanılan ve en çok bilinen modeldir. Genellikle sentetik, kumaş ve kâğıt gibi maddeler kullanılarak üretilen torbalar, çekilen tüm çöpü biriktirir ve uzun süre kullanılabilir. Tek kullanımlık olan elektrikli süpürge toz torbası modelleri dolduğunda çıkarılıp çöpe atılarak, yenisi ile değiştirilir.

Toz torbasız süpürge:

Toz torbasız süpürge modellerinde ise boşaltılabilen hazne bulunur. Süpürgenin içine yerleştirilen bu hazne çekilen tozu, çöpü biriktirir. İç hacmi doldukça çöpe boşaltılıp, yıkanıp yeniden kullanılabilir. Bu açıdan oldukça ekonomik ve pratiktir.

Yatay süpürge:

Şekil itibariyle yatay görünen, genellikle arkada iki büyük ve ortada bir küçük tekerleği olan süpürgelere verilen isimdir. Toz torbalı ya da toz torbasız modelleri bulunan yatay süpürgeler günümüze kadar belki de en çok kullanılan elektrikli süpürge modelleri arasında yer alıyordu. Tekerlekler siz süpürürken, süpürgenin arkanızdan gelmesini kolaylaştırır.

Dikey süpürge:

Dikey süpürge şekil itibariyle dik konumlanan, hafifliğiyle oldukça pratik ve kullanışlıdır. Üstelik az yer kaplaması nedeniyle evlerde kendine kolayca yer bulabilir. Şarjlı ya da kablolu modelleri bulunan dikey süpürgeler çok daha rahat hareket imkânı sağlıyor.

Şarjlı dikey süpürge modelleri kabloya dolanma ihtimalini ortadan kaldırarak temizliği daha pratik hale getiriyor. Özgürce evin her yanını süpürebilme imkânı sunan bu süpürge modelleri sayesinde kablonun yetişmemesi gibi ihtimaller ortadan kalkıyor.

Şarjlı süpürge:

Şarjlı süpürge elektriğe bağlı kalmadan kullanılabilen modellerdir. Bir süre şarj ettikten sonra modele bağlı olarak farklı sürelerde kullanılabiliyor. Kabloya bağlı olmaması ve genellikle kablolu modellere göre daha küçük tasarlanması nedeniyle ev dışında ara, bebek arabası vs. temizliğinde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar.

Robot süpürge:

Teknolojinin en yeni gözdelerinden biri de akıllı robot süpürgeler. Yuvarlak ya da D şeklinde tasarlanan robotlar, uzaktan kontrol edilebiliyor, evi haritalayıp kişiye bağlı olmadan temizlik yapabiliyor. Şarjlı çalışan akıllı robotlar, şarjları azaldığında üniteye dönüp kendini şarj edebiliyor. Böylece ev temizliğinde önemli bir yer tutan süpürme işlemini komple devralıyorlar.

Elektrikli Süpürge Fiyatları

Elektrikli süpürge fiyatları marka, model, çekim gücü, toz torbalı ya da toz torbasız oluşu gibi özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Piyasada her bütçeye uygun elektrikli süpürge çeşitleri bulunabiliyor.

Geniş ürün yelpazemizde yatay, dikey ya da şarjlı olmak üzere her ihtiyaca ve her bütçeye uygun Sunny elektrikli süpürge modeli bulabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Renkleri

Kırmızı, mavi, mor, yeşil… Aklınıza gelen tüm renkleri elektrikli süpürge makinesi modellerinde bulmak mümkün. Hatta diğer küçük ev aletleri ile uyumlu olsun derseniz set halinde üretilen ve renkleri aynı olan elektrikli ev aletleri setleri bulmak da mümkün.

Sunny Elektrikli Süpürge Modelleri

Toz torbalı, toz torbasız, elektrikli, şarjlı, yatay veya dikey ihtiyacınız olan süpürge modeli hangisi ise hepsi Sunny’de!

Dikey süpürge arıyorsanız; SUNNY Esfera Küre Süpürge sizin için tasarlandı. 2000 W gücünde yüksek emiş gücüne sahip Esfera, ıslak-kuru kullanım imkanı sunuyor.

Vakum ayarlı dirsekli hortumu ve 360 derece döner tekerlekleri sayesinde temizlik esnasında mümkün olan en az şekilde yorulmanızı sağlar.

SUNNY Excellence V Cyclone Elektrik Süpürgesi ile kusursuz temizliğin tadını çıkarın. Ev tozu, polen, bakteri, evcil hayvan tüyleri gibi tüm partikülleri toplayan süpürge, farklı süpürme başlıkları sayesinde en dar alanlara bile girer.

Dik süpürge ihtiyacınız varsa, toz torbasız SUNNY Rossa Mini Pratik Süpürge ile tanışmanın tam zamanı! Dik durabilme özelliği ve el süpürgesi olarak da kullanılabilme özellikleri sayesinde oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip Rossa,  yıkanabilir toz haznesi ve üçgen süpürme başlığıyla ekonomik ve pratik temizlik sağlar.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Elektrikli süpürge kaç watt olmalı?

Süpürgenin performansını belirleyen en önemli etken watt gücüdür. 700 wattan 2200 watt gücüne kadar pek çok ürün çeşidi bulunabilir.

Elektrikli süpürge ne kadar elektrik harcar?

Elektrikli süpürgelerin harcadığı enerji, watt gücüne göre değişir. Örneğin 2000 W gücünde bir süpürge saatte 2 kWh enerji harcar.

Süpürge Sesi Önemli midir?

Süpürgenin sesi elbette önemlidir. Çalışma esnasında aşırı gürültü çıkaran modeller ev içinde yaşayanlardan ziyade komşular tarafından bile duyulabilir. Dolayısıyla bu tür süpürgelerin tercih edilebilirliği azalır.

İşitme sistemine zarar veren ses düzeyi 85 desibel üzeri olarak belirtilmiştir. Günümüz teknolojisinde oldukça düşük ses seviyelerinde süpürgeler üretiliyor. Örneğin Excellence Cyclone süpürgenin ses seviyesi 66 desibel altındadır. Yani neredeyse konuşma sesindedir.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  1. Watt Gücüne
  2. Pratik Olmasına
  3. Sessiz Olmasına
  4. HEPA Filtreli Olmasına
  5. Aparatlarının Kalitesine
  6. Garanti Süresinin Uzun Olmasına
  7. Yaygın Teknik Servis Ağı Olmasına
3 Sonuç gösteriliyor