1979’dan Geleceğe…
Her gün ilk günkü heyecan ve yenilenme merakıyla…

Türkiye’ye getirilen ilk walkman ile başlayan, Türkiye’nin en büyük elektronik üreticilerinden biri olmaya uzanan heyecanlı ve bir o kadar da gurur dolu bir yol bizimki…

Kurucumuz Hayrettin Atmaca 1979 yılında doğduğu topraklar olan Ağrı’da ticaret hayatına başlıyor. Atmaca Holding ve Sunny Elektroniğin de temelleri Ağrı’da atılıyor. Hayrettin Atmaca 1988 yılında İstanbul’a gelerek, Tahtakale Pir Han’da minik bir dükkânda işlerine devam ediyor ve günden güne gelişecek ticaret hayatını İstanbul’a taşıyor.

İleriye dönük hedefleri ve büyüme istediği sayesinde kendi markasını yaratmayı başaran Hayrettin Atmaca birçok ülke ve fabrikayı ziyaret ederek, Türkiye ekonomisine katkı, ülke insanımıza istihdam sağlayacak yeni fikirler arıyor.

1988 yılında yurtdışına yaptığı bir iş seyahati sırasında dönemin en sevilen teknolojik aletlerinden biri Walkman ile tanışan ve ülkemize Walkman getirmeye başlayan Hayrettin Atmaca, şimdilerde Türkiye’nin sayılı elektronik markalarından olan “Sunny” markasının temellerini atıyor. Walkman ile evlere giren Sunny o dönemde gençlerin en sevilen markalarından biri haline geliyor.

Walkman ile başlayan bu hikâye zamanla müzik seti, radyo teyp, uydu alıcısı gibi geniş bir ürün yelpazesine ulaşıyor.

Genç neslin sevgi ve güvenini kazanarak yoluna devam eden Sunny markası, ilerleyen dönemlerde ürettiği televizyon, küçük ev aletleri, beyaz eşya gibi pek çok ürünle bugün ülkemizde ve 80’den fazla ülkede bilinen, 7’den 70’e pek çok kişi tarafından sevilen bir marka haline geliyor.

Atmaca Elektronik’in 2004 yılında İstanbul’da kurduğu 110.000 metrekarelik modern üretim tesisinde üretimlerini sürdüren Sunny, televizyon, küçük ev aletleri ve uydu alıcısı sektöründe Türkiye’de sahip olduğu konumunu hızla güçlendiriyor.

Walkman ile başlayan yolculuğumuzda her geçen gün kendimizi geliştirme ve dış pazarlarda da ülke ekonomisine katkıda bulunma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız 43 yılda üretim kapasitesi açısından hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en büyük elektronik firmalarından biri olmayı başardık. Bugün dünyanın 80’den fazla ülkesine Sunny markalı ürünleri göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

YUKARI KAYDIR