Küçük ev aletleri günlük yaşamın, ev ve hatta ofislerin olmazsa olmaz demirbaşları arasında yer alır. Elektrikli süpürge, akıllı robot süpürge, çay ve kahve makineleri, blender seti modelleri, su ısıtıcı ve tost makinesi çeşitleri, fritöz, ekmek kızartma makinesi, cam silme robotu, mikser, mikrodalga gibi elektrikli ev aletleri gün içinde pek çok kez kullanılır.

İlerleyen teknolojiyle beraber gün be gün akıllı teknolojilerle donatılan ev aletleri kompakt tasarımlarıyla yaşamı daha konforlu hale getirir. Peki, mutfakta kullanılan küçük ev aletleri nelerdir? Küçük ev aletleri çeyizlik seti nelerdir? En iyi küçük ev aletleri hangileridir? Hadi inceleyelim.

Devamını Oku

Elektrikli Ev Aletleri Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli mutfak aletleri nelerdir? Sorusunun cevabı için ürünler içecek hazırlama, karıştırıcı ve doğrayıcı, pişirici, robot süpürge ve elektrikli süpürgeler olarak farklı kategoriler altında incelenebilir.

İçecek Hazırlama

İçecek hazırlama için çay makineleri, su ısıtıcı-kettle modelleri, Türk kahve makinesi ve filtre kahve makinesi en çok kullanılan ürünlerin başında gelir.

Filtre Kahve Makinesi ve Türk Kahve Makinesi

Güne harika bir başlangıç yapmak için pek çok kişinin olmazsa olmazı sabah kahvesidir. Önceleri cezvede kaynatılan Türk kahveleri, teknolojik makinelerin piyasaya sürülmesiyle beraber çok daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilir oldu. Elektrikli ev aleti kategorisinde yer alan kahve makineleri ile, makinenin cezvesine 1 kahve fincanı su ve 1 kaşık kahve ekleyip düğmeye basmanız bol köpüklü bir kahve için yeterli. Günümüzde üretilen kahve makinelerinin pek çoğu kahve piştiğinde size haber veriyor. Başında bekleme ya da taşma derdini ortadan kaldırıyor.

Hadi inceleyelim: Sunny Fal Kahve Makinesi

Son dönemlerle her kesimce çok sevilir hale gelen filtre kahve de özel demlenme yöntemine sahip, lezzetli kahvelerden biridir. Filtre kahve makinesi modellerinin piyasada yer almasıyla beraber de sık sık tercih edilir olmuştur. Filtre kahve makinelerinde de kullanım oldukça basittir. Yeterli miktarda su ve kahveyi makine haznesine koyup düğmeye bastıktan sonra yapmanız gereken tek şey demlenmesini beklemektir. Sunny Morning Filtre Kahve Makinesi ile kendinize ve misafirlerinize lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımıza kazandırdığı en kullanışlı elektrikli ev aletleri seçeneklerinden biri de kettle ve çay makineleridir. Suyu kısa sürede kaynatan kettle modelleri başta mutfak olmak üzere gün içinde çok kez kullanılır. Çayın sürekli sıcak durmasını sağlayan çay makineleri en çok kullanılan ürünlerdir. İki kısımdan oluşan çay makinelerinin alt kısmı suyu kaynatmak için tasarlanmıştır. Üst ise demlik kısmıdır. Tıpkı su ısıtıcılarda olduğu gibi çay makinelerinde de su kaynadığında düğme atar ve su soğumaya başladığında otomatik olarak yeniden kaynatılmaya başlanır. Çoğu zaman kettle olarak da kullanılan çay makinesi modelleri teknoloji ile şekil değiştiren ürünlerden biridir. Günümüzde konuşan makineler çay demlendiğinde, su ısındığında sesli uyarı sistemi ile haber verme özelliğine sahip tasarlanabiliyor.

Sunny’nin geniş ürün yelpazesinde yer alan tüm ısıtıcı, çay ve kahve makinelerini incelemek için tıklayın!

Karıştırıcı ve Doğrayıcı Modelleri

Elektrikli ev aletleri seçeneklerinden biri de karıştırıcı ve doğrayıcılardır. Mutfağın en önemli yardımcılarından olan bu ürünler sık sık kullanılır. Yemek, tatlı, hamur işi ve hatta içecek hazırlarken sık sık kullanılan blender seti, mikser ve el blender seçenekleri karıştırma, yoğurma ve çırpma işlemlerini ustalıkla yapar.

Karıştır, Yoğur, Çırp: Blender Seti, Rondo, Mikser ve El Blender Modelleri

Çorba, sos ve meyve suları için rahatlıkla kullanılabilen el blender modelleri genellikle çubuk şeklinde tasarlanır. Uç kısmında 2 ile 4 arasında değişen bıçak sayısına sahip bu ürünün hız ayarları da farklılık gösterebilir. Tek moddan turbo moda kadar çıkabilen karıştırıcılar katı meyveleri, sebzeleri ezer; pürüzsüz çorba ve soslar yapmanızı sağlar.

Blender setleri çoklu parça seçeneklerine sahip, kesme, doğrama, karıştırma, rendeleme gibi pek çok işi yapabilen oldukça kullanışlı makinelerdir.

Blender seti içinde; doğrayıcı kap, ölçme kabı, rende, doğrayıcı, çırpıcı başlık ve bıçak olmak üzere çeşitli parçalar yer alır. Tüm meyve ve sebzelerin yanı sıra buz, kuruyemiş gibi sert cisimleri dahi parçalama kapasitesine sahip güçlü blender setli modelleri bulabilirsiniz.

Blender seti yerine çırpma ve doğrama gibi işlemleri mikser ve rondo modelleri ile ayrı ayrı da yapabilirsiniz. Küçük ev aletleri kategorisinde yer alan bu ürünler de önemli mutfak aletleri arasında yer alır.

Soğan, sarımsak gibi kokan sebzeleri doğramak mutfakta en sevilmeyen işlerden biridir. Kokunun her yere dağılmasını önlemek ve en önemlisi ellerinizin kokmasına engel olmak için tasarlanan rondoları kullanabilirsiniz. Kompakt tasarımların ile rondo modelleri mutfakta küçük ölçekli doğramalar için idealdir.

Çırpma ve yoğurma aparatları ile mikserler de mutfakta en kullanışlı elektrikli ev aletleri seçeneklerindendir. Kek veya çorbaları çırpmak, hamur yoğurmak için rahatlıkla kullanılabilirler.

Sunny el blenderi, multi blender, blender set, mikser ve rondo seçenekleri için karıştırıcı ve doğrayıcı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Robot Süpürge ve Elektrikli Süpürge Modelleri

Robot süpürge, son zamanlarda çokça ismini duymaya ve yeni yeni ev temizliğinde kullanmaya başladığımız bir alet. Elektrikli süpürge modelleri ise 1900’lü yıllardan beri yenilenerek günümüze kadar gelen, temizliğin en büyük yardımcılarından biridir.

En küçük toz zerreciklerini dahi yakalayabilen elektrikli süpürge çeşitleri, dik süpürge, yatay süpürge, mini süpürge ya da el süpürgesi gibi tasarımlarına göre farklı isimlerle anılabiliyor. Emiş gücü, toz haznesi, boru uzunluğu gibi özellikleri kıyaslayarak ihtiyacınıza uygun ürünü bulabilirsiniz. Elektrikli süpürge model ve fiyatları için tıklayın!

Robot süpürge de hayatı kolaylaştıran teknolojinin en güzel örneklerinden biri. Siz evde olmasanız dahi zamanlayıcı ile çalıştırabileceğiniz, evi hem süpüren hem de silen akıllı süpürgeler temizliğin önemli bir kalemini üzerimizden alıyor.

Sensörleri sayesinde eşyalara çarpmadan ilerleyebilen akıllı robot süpürge modelleri süpürme ve silme modunun yanında; yüksek emiş gücü, sessiz çalışma performansı, LSD navigasyon, akıllı kontrol gibi pek çok özellikle göz dolduruyor.

Temizliği sizin yerinize akıllı robotunuz yapsın istiyorsanız hemen tıklayın ve tüm modelleri inceleyin!

Pişirici Modelleri ve Fiyatları

Küçük ev aletleri pişirici kategorisinde yer alan en önemli alet kesinlikle tost makinesidir. Tost severlerin baş tacı tost makineleri de teknolojiden nasibini alıp zaman içerisinde çokça değişime uğradı. Granit, yapışmaz ızgara plakalarıyla, yağ toplama kanalları, ayarlanabilir üst kapağı ve hatta 180 derece açılarak ızgara olabilen tasarımlarıyla neredeyse her eve giren tost makinesi hayatı kolaylaştıran elektrikli ev aletleri modellerinden biri.

Her üründe olduğu gibi tost makinesi seçiminde de dikkat edilecek noktalar vardır. En iyi tost makinesi beklenti ve ihtiyaçları karşılayan modeldir. Dolayısıyla seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir.

Kaç kişilik bir makine arıyorsunuz? Izgara olarak kullanacak mısınız? Seçtiğiniz tost makinesi temizleme nasıl yapılıyor? Plakalar çıkıyor mu? Tüm bunları değerlendirip ihtiyacınıza uygun sonuçları göz önünde bulundurmalısınız.

Tost makinesi modelleri, renk ve çeşitleri ile fiyatları hakkında bilgi almak için elektrikli ev aletleri pişirici kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Çeyiz için küçük ev aletleri listesi

Küçük ev aletleri listesi çeyiz alışverişinde de önemli konulardan biridir. Mutfağın başlıca ihtiyaçlarını içeren bu ürünler çorba, yemek, tatlı gibi ürünlerin hazırlığında ve pişirme esnasında en önemli yardımcılardandır. Çeyiz hazırlıkları için küçük ev aletleri listesi;

  • Mutfak robotu ya da blender seti,
  • Rondo
  • Mikser,
  • Çay makinesi – çaycı,
  • Tost makinesi,
  • Katı meyve sıkacağı,
  • Kettle- su ısıtıcı
  • Ekeltrikli süpürge,
  • Saç kurutma makinesi,
  • Ütü

Elektrikli Ev Aletleri Modelleri

Elektrikli ev aletleri modelleri oldukça geniş bir yelpazede sunulur. Her marka aynı ürün için farklı özelliklere ve renk seçeneklerine sahip tasarımlar yapabilir. Tercihte elbette önemli olan kullanıcının beklenti ihtiyaç ve zevkidir.

Elektrikli Ev Aletleri Tamiri Nasıl Yapılır?

Elektronik ürünlerin arıza yapması, bozulması yaşanan bir durumdur. Dolayısıyla ürünü kullanma talimatlarına uygun kullanmak ve arıza durumunda da yetkili serviste tamir ettirmek önemlidir. Örneğin çay makinesi altı aynı zamana bir kettledır yani elektronik bir üründür ve asla bulaşık makinesinde yıkanmaz. İçine su girmesi kısa zaman sonra oksitlenmeye neden olacak ve ürün bozulacaktır. Tıpkı bunun gibi tüm elektrikli ev eşyalarının kullanma talimatına uyulması kullanım ömrünü uzatacaktır.

Küçük Ev Aletleri Yorumları

Küçük ev aletleri yorumları ürün arayışındaki herkesin merak ettiği bir konudur? En iyi küçük ev aletleri hangi marka? En çok elektrik yakan ev aletleri gibi kafanızda pek çok soru olabilir. Ancak burada öncelikle ihtiyacı belirlemek gerekir. İhtiyacınıza uygun ürünü bulduğunuzda farklı mecralardan aynı ürünü karşılaştırabilir ve yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Ev Aletleri Fiyatları

Küçük ev aletleri fiyatları ürünün markası, modeli, rengi, özellikleri gibi pek çok etkene göre farklılık gösterir. Piyasada her bütçe ve zevke uygun ürün bulmak mümkün. Gerek mağazaları gezerek gerekse de internette yer alan ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza yönelik ürün seçimini kolayca yapabilirsiniz. Kampanya dönemlerini takip etmek ve outlet mağazaları da ziyaret etmek yararlı olabilir.

Sunny Küçük Ev Aletleri kategorimizi inceleyerek geniş ürün seçeneklerimize göz atabilir, ihtiyacınıza en uygun elektrikli ev aleti modelini bulabilirsiniz.

33 üründen 1–15 arası sonuç gösteriliyor