• 360° Cezve Ağız Tasarımı Sayesinde Kolay kullanım
• Paslanmaz Metal Cezve
• Tek Tuşlu Pratik Kullanım
• İdeal Pişirme Süresi
• Sesli ve Görsel Uyarı
• Bol Köpük
• 4 Fincan Kapasiteli
• 2 Yıl Garanti
• Yedek Parça ve Servis Garantisi

Bol Köpüklü Türk Kahvesi

Sunny Fal Kahve Makinesi

Çelik Cezve ile 4 Kişilik Bol Köpüklü Kahve Keyfinin Tadını Çıkartın.

Evinizin Gözdesi Olmaya Geldik!

Sunny Fal Kahve Makinesi

Kalabalık Ailelerin Vazgeçilmezi.

Kolay Servis

Sunny Fal Kahve Makinesi

360° Ağız Tasarımı ile Daha Kolay Servis Yapma İmkanı Sağlar.

Çelik Cezve

Sunny Fal Kahve Makinesi

Isıyı Muhafaza Eder ve Her Zaman Parlak Kalır.

Sesli ve Işıklı Uyarı Sistemi

Sunny Fal Kahve Makinesi

Sesli ve Işıklı Uyarı Sistemi ile Kahveniz Hazır Olduğunda Size Haber Verir.

Nasıl Kullanılır?
GOLD ROSE
KIRMIZI
MOR
Türk Kahve Makinesi

Türk Kahvesi, Türkiye’de hiç yetişmeyen bir ürün olduğu halde Türkler tarafından keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme metodunun adıdır. Pişirilme yöntemiyle ortaya dünyaca meşhur bir lezzet sunmanın gururunu bize yaşatan, bir fincanının kırk yıl hatırı olan Türk kahvesi, mutfak kültürümüzün zengin bir birikimi olarak kültürümüzde önemli bir yer tutuyor.

Türk Kahvesinin özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, ikramı… Kısacası, kendine özgü bir kimliği ve geleneği vardır. Eşsiz kimliğini her damak tadına uyum sağlayabilen tadıyla birleştirebilen Türk kahvesi sade, orta şekerli, az şekerli ve şekerli olarak farklı şekillerde tüketilebilir, bu sayede her insan bu geleneği tadına bakmış olur.

Türk Kahvesini içmenin bir adabı ve ritüeli olmasıyla birlikte Türk kahvesinin en olmazsa olmazı üzerindeki yoğun göz göz olmuş köpüğüdür. Köpüksüz bir kahveye Türk Kahvesi demek doğru olmaz. Üzerindeki köpüğü kaybetmeden içmek için önerilen en doğru içme şekli höpürdeterektir. Bu içme yöntemi dışardan bakıldığında her ne kadar komik dursa da kahve içme adabından sayılır ve kahve içme ritüelinin bir parçasıdır.

Geleneksel bir kültür motifi olan Türk kahvesinden yudum almadan önce, kahvenin yanında gelen soğuk sudan bir yudum alınır. Bu sayede ağız temizlenir ve kahvenin tadı tam anlamıyla alınmış olur.

Kahvenin Osmanlı mutfağında yer bulmasına dair bir hikâyeye göre Kanuni Sultan Süleyman döneminde, Yemen Valisi’nden Türk kahvesi isteyen Sultan Süleyman, en güzel kahveleri ve kahve pişiricilerini sarayına davet etmiş. 40 farklı çeşitte kahve pişirme yöntemi bilen ustalar saraya yerleşir ve böylece Osmanlı sarayına Türk kahvesi girmiş olur. Tabi, saray mutfağına özgü yenilikler ve değişiklikler ile Türk kahvesi pişirilmiş ve servis edilmiş. Örneğin, kahvenin yanında servis edilen suyun gül yaprakları ile farklı aromalar kazandırılması bu dönemlerde ortaya çıkmıştır. Günümüze kadar uzanan bu yolculukta kahve ve ikram edilen suya zamanla çiçek veya meyve aromalı lokumlar, bin bir çeşit çikolata çeşitleri eşlik etmiştir.

Bir diğer hikâyeye göre, Osmanlı zamanında eve misafir geldiğinde hemen ev sahibi bir kahve ikramında bulunur, yanına da bir bardak su koyarmış. Misafir eğer suyu kahveden önce içerse, karnının aç olduğu anlamına gelir, hemen sofra kurulurmuş. Eğer kahveyi önce içerse karnı tok olduğu sadece muhabbet etmeye geldiği anlaşılırmış. Yani misafir karnım aç demez, su ile ima edermiş; ev sahibi de, aç mısın tok musun demez su ile halini sormuş olurmuş.

Muhabbetin en derini misafirin en sevileni ile güzel olur, siz muhabbetinizi ederken bırakın en köpüklü kahvelerinizi Sunny Fal Türk Kahve Makinesi sizin için yapsın.

Sunny Fal Türk Kahve Makinesi tek tuşla damak tadınıza en uygun kahveyi yaparak sizi lezzetin zirvesine, misafirin en sevileniyle en derin sohbetlere götürür.

Büyük bir gururla bahsettiğimiz, her yudumunda bize o güzel geleneğimizi hatırlatan Türk Kahvesi, Türk Kahve kültürü ve geleneği adı altında 2013 yılında UNESCO’nun “Somut Olmayan Kültürel Miras” listesine girmiştir ve yıllardır süren öyküsünü devam ettirmeyi başarmıştır.

Ürün Adı:  SUNNY Fal Kahve Makinesi

Ürün Açıklaması:

SUNNY Fal Kahve Makinesi ile bol köpüklü Türk kahvenizin tadını çıkarın.

Geniş iç hacmi sayesinde tek seferde 4 kişilik Türk kahvesi pişirmeyi sağlayan Sunny Fal Kahve Makinesi kalabalık ailelerin vazgeçilmezi olacak.

Mutfağımızda önemli bir yeri olan Türk kahvesi, günün neredeyse pek çok anına eşlik eden enfes içeceklerden biridir. Keyif anlarında, kafa dinlerken ve hatta en keyifli sohbetlere eşlik eden kahve hem sosyal hayatımızda hem de kültürümüzde önemli bir yere sahiptir.

Geçmişte kullanılan kahve pişirmeye yarayan cezveler, teknolojinin ilerlemesiyle yerini elektrikli cezve modellerine bıraktı. Pişirme süresini kısaltan elektrikli cezveler aynı zamanda bol köpüklü ve lezzetli kahveler yapmayı kolaylaştırdı.

360° ağız tasarımı ile daha kolay servis yapma imkânı sunan Sunny Fal Kahve Makinesi dakikalar içinde 4 kişilik nefis Türk kahvesi yapmanızı sağlar.

Kahve makineniz sesli ve ışıklı uyarı sistemi ile kahveniz hazır olduğunda size haber verir. Böylece pişirme esnasında başında beklemenize, kahve taşmasın diye endişelenmenize hiç gerek kalmaz.

Zaman kazandıran pratik tasarımı ile Sunny Fal Kahve Makinesi ile keyifli sohbetler sizi bekliyor.

Ürün Özellikleri:

 • 360° Cezve Ağız Tasarımı Sayesinde Kolay kullanım
 • Paslanmaz Metal Cezve
 • Tek Tuşlu Pratik Kullanım
 • İdeal Pişirme Süresi
 • Sesli ve Görsel Uyarı
 • Bol Köpük
 • 4 Fincan Kapasiteli
 • 2 Yıl Garanti
 • Yedek Parça ve Servis Garantisi

Güvenlik Bilgileri:

 • Cihazı ve kablo grubunu çocukların erişemeyeceği yerlerde bulundurunuz.
 • Cihazı sağlam ve düz bir zemine yerleştiriniz. Masa ya da tezgâh kenarına koymayınız. Rüzgâr veya darbe gibi durumlar cihazın devrilmesine neden olabilir.
 • Cihazı tutacak yüzeyinden tutunuz ve sıcak yüzeye dokunmayınız.
 • Cihazı maksimum düzeyden fazla doldurmayınız. Aksi halde kaynama esnasında sıçramalara neden olacaktır.
 • Lütfen kullanma talimatları ve güvenlik bilgilerini okuyunuz.

Garanti Süresi:

2 yıl

SUNNY Fal Kahve Makinesi Fiyatları

SUNNY Fal Kahve Makinesi Fiyatları ve modelleri için Pazar yerimiz Axen.com’u hemen ziyaret edin!

360° Cezve Ağız Tasarımı Sayesinde Kolay kullanım
Paslanmaz Metal Cezve
Tek Tuşlu Pratik Kullanım
İdeal Pişirme Süresi
Sesli ve Görsel Uyarı
Bol Köpük
4 Fincan Kapasiteli
2 Yıl Garanti
Yedek Parça ve Servis Garantisi

 1. Yusuf Konan

  Kahve makinamı yeni aldım çok zaman suyu kaynatmadan ılık veriyo surun nedir anlamadım

  • Sunny

   Sayın Yusuf Bey Merhaba, arıza talepleriniz için müşteri iletişim merkezimizi arayarak teknik konularda detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Değerlendir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Renk

Gold Rose, Kırmızı, Siyah