Midi Blender

Soğuk havaların kendini hissettirdiği bu sonbahar günlerinde sağlıklı besin tercihi arayışımız başladı diyebiliriz. Bu dönemde, hem sağlıklı hem de fit kalmamıza destek olacak olan birçok sağlıklı içecek bulunmaktadır. Gerek doyurucu özelliği, gerek lezzetiyle kısa sürede hayatımızın bir parçası olan smoothieler (meyveli içecekler) kolay ve pratik hazırlanış şekilleriyle günün yoğun temposunda sağlıklı beslenmemize en büyük yardımcılardan biri. Birçok meyve ve sebze ile hazırlanabilmesi sayesinde smoothie, farklı damak tatlarındaki herkesin sevgilisi.

Smoothie, meyve ve sebzelerin yoğurt, keten tohumu, yulaf gibi besleyici birçok besin maddesi ile birleştirilip blender aracılığı ile hazırlandığı sağlıklı bir içecektir. Son derece besleyici ve lezzetli olan bu içeceği meyve sularından ayıran şey, daha yoğun kıvamda olması.

Öncelikle; smoothie’ni hazırlarken dikkat etmen gereken en önemli şeyin, sadece doğal şekerleri kullanmak olduğunu söyleyebiliriz. Sonrasında sevdiğin lezzetleri Sunny Viyolin Midi Blender Seti’ni kullanarak birleştirmek yeterli olacaktır.

Sunny Viyolin Blender Seti, çırpıcı ve doğrayıcı başlıkları sayesinde malzemeleri çok fazla küçük doğramaya gerek kalmadan kısa bir süre içerisinde içeceklerin hazır olmasını sağlar.

Turtalardan pudinglere, çorbalardan soslara kadar birçok yiyecek ve içecek marifetli Sunny Viyolin Midi Blender Seti kullanılarak oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir.

 

Bizden size;

Muzlu Hurmalı Smoothie Tarifi

İçindekiler:

  • 200 ml. az yağlı süt
  • 1/2 adet muz (60 gram)
  • 3 adet hurma
  • 2 adet bütün ceviz
  • 10 gram yulaf kepeği

Çekirdeklerini çıkardığınız hurmaları küçük küpler halinde doğrayın.

Kabuğunu soyduğunuz muzu dilimleyin. Cevizi küçük parçalar halinde kırın.

Az yağlı süt, yulaf kepeği, muz, hurma ve bütün ceviz parçalarını Sunny Viyolin Blender kabına alın. Tüm malzemeyi yoğun bir kıvam alana kadar Sunny Viyolin Blender ile çekim işlemini uygulayın. Hazır olan içeceği bekletmeden servis edin.

YUKARI KAYDIR